Badanie wzroku – Lębork – precyzyjna i dokładna diagnoza

Szukają Państwo doświadczonego specjalisty, który zadba o zdrowie Waszych oczu w miejscowości Lębork? Badanie wzroku w naszych salonach przeprowadzają doświadczeni lekarze okuliści i optometryści. W skład naszego personelu wchodzą również wykwalifikowani ortoptyści, którzy prowadzą zajęcia z terapii wzrokowej z dziećmi. Wszystkie wykonywane badania odbywają się na wysokiej jakości sprzęcie okulistycznym.

Jako nieliczni na rynku dysponujemy innowacyjną aparaturą do kontroli dna oka. W ramach badania wzroku w Lęborku przeprowadzamy testy ostrości widzenia, pomiar wady oraz ogólną ocenę zdrowia oczu. Na podstawie wyników badania okulistycznego nasi specjaliści udzielą dokładnej informacji o stanie wzroku i doradzą, jakie środki korekcyjne byłyby dla Państwa najodpowiedniejsze. Pomagamy dobrać metody leczenia krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu i prezbiopii.

Jeśli okaże się, że potrzebujecie pomocy i poprawy jakości widzenia, pomożemy dobrać idealne okulary lub soczewki kontaktowe dostosowane do Waszych potrzeb i preferencji. W razie potrzeby zlecimy także dodatkowe badania lub konsultacje u specjalisty.

Do kogo się zapisać?

Jeśli mieszczą się Państwo w przedziale wiekowym 16-60 lat i odczuwacie dyskomfort wzrokowy podczas wykonywania codziennych obowiązków taki jak np.

  • zmęczenie oczu podczas prowadzenia samochodu,
  • kłopoty z widzeniem w dali,
  • trudności z czytaniem,
  • zmęczenie i ból głowy po całym dniu pracy

to najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do optometrysty w Lęborku, który zbada wzrok kompleksowo pod kątem Państwa potrzeb.

Osoby starcze 60+, dzieci do 3 roku życia, a także osoby z nagłymi przypadkami (np. zapalenie spojówki, ciało obce w oku), a także osoby chorujące na zaćmę, jaskrę, retinopatię cukrzycową czy inne schorzenia okulistyczne – zapraszamy na wizytę okulistyczną.

Dzieci w wieku 3-16 lat zachęcamy do wizyt u ortoptystów, w celu zbadania i sprawdzenia obuocznego widzenia, stereopsji, czy widzenia barwnego. Jeśli będzie taka potrzeba specjalista ten zaleci ćwiczenia wzrokowe i zadba o prawidłowy rozwój aparatu wzrokowego dzieci.

JAK CZĘSTO BADAĆ OCZY?

Częstotliwość badań oczu może różnić się w zależności od wieku, historii chorób i Państwa ogólnego stanu zdrowia. Pierwsze badanie oczu zaleca się wykonać w wieku około 6 miesięcy, a następnie kolejne badania co 2-3 lata do 18 roku życia. W przypadku dzieci z wadami wzroku lub ryzykiem chorób oczu, badania mogą być wykonywane częściej.

W wieku 20-40 lat, jeśli nie ma żadnych problemów z widzeniem ani historii chorób, badanie oczu co 2-3 lata jest zazwyczaj wystarczające. W wieku 40-54 lat zaleca się badanie oczu co 2-4 lata. Po 55. roku życia zaś zaleca się badanie co 1-3 lata. Osoby starsze, zwłaszcza te z problemami z widzeniem lub ryzykiem chorób oczu, powinny regularnie odwiedzać okulistę.

Badanie wzroku – Sierakowice

optyk  gabinet optyczny