O nas

Firma Ciszewski została założona w 1903 roku przez Jana Ciszewskiego w Nowym Mieście Lubawskim. Świadczyła usługi optyczno-zegarmistrzowskie.

Jan Ciszewski Nowe Miasto Lubawskie

W 1938 roku firmę przejął Józef Ciszewski, który od młodzieńczych lat uczył się zawodu pod skrzydłami swego ojca. Józef Ciszewski przeniósł firmę do Tczewa. Prowadził ją ze swoją małżonką Katarzyną, która pochodziła również z domu o takich samych tradycjach rzemieślniczych w Chełmnie. Doszło do połączenia się dwóch firm kupieckich.

Salon optyczny Ciszewski

W 1952 roku w wyniku zmian systemowych i likwidacji prywatnej inicjatywy Józef i Katarzyna zmuszeni byli do wyjazdu i osiedlili się w Lęborku, gdzie zaczęli rozwijać swoją działalność od początku. Pierwszy punkt znajdował się przy ulicy Targowej 52.

Salon optyczny Ciszewski

Następnie w 1970 roku otworzyli punkt przy Placu Pokoju 6 w Domu Rzemiosła.

Salon optyczny Ciszewski

W 1980 roku firmę przejął Roman Ciszewski, który w 1991 wraz z małżonką Elżbietą otworzył nowy punkt przy ulicy Staromiejskiej 41, który stanowi główną siedzibę naszej firmy do dnia dzisiejszego.

Salon optyczny Ciszewski

Firma posiada jeszcze trzy swoje filie: Zwycięstwa, Luzino i Park Arkadia – Fabryka Okularów. Tradycja pokoleniowa jest nadal kultywowana. W firmie pracuje kolejne pokolenie Aleksandra Ciszewska- Oss wraz z mężem Krzysztofem.